Nebezpečný vírus

Autor: Miroslava Furjelová | 9.8.2011 o 17:15 | (upravené 9.8.2011 o 17:41) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  1726x

Sedeli sme večer na terase. Theresia sa ku mne naklonila a sprisahanecky potichu povedala: „Neviem, či si o tom už počula. Tu v Burkine je rozšírený jeden nebezpečný vírus. A možno si už aj ty nakazená.“ Prekvapená a zhrozená krútim hlavou. Nie, nepočula som o tom. Prečo mi o tom nikto nič nepovedal pred odchodom? Čo to je? Theresia sa začne usmievať a dodáva: „Väčšina ľudí, čo navštívia Burkinu sa sem chcú ešte vrátiť.“  Teraz sa už smejem s ňou.

 

V nedeľu sme išli taxíkom do mesta. Na dverách chýbali všetky kľučky, musela som ich pribuchnúť zvonku cez otvorené okno. Taxikár nás s úsmevom privítal, povypytoval sa, ako sa máme, ako rodina, všetky tie milé povinné frázy ktoré sú súčasťou pozdravu. V aute hrala príjemná hudba, sledovala som cestu naokolo, cez otvorené okno fúkal proti mojej tvári vietor. Hlavou mi preblesklo, že mi toto mesto bude chýbať. Theresia mala pravdu. Bolo to príjemné a hrozivé zistenie zároveň. Na jednej strane som rada, že sa mi tu páči, že som tu šťastná. Na druhej strane, pri pomyslení, že Burkina si ma získala hneď v deň nášho príchodu, že po mesiaci viem, že mi bude chýbať, mám obavu, čo sa stane ešte za ďalšie dva mesiace, čo tu budem. Budem vôbec chcieť odísť?

Myslím, že odpoveď som našla celkom rýchlo. Na druhý deň sa začala moja prvá „homesick“ kríza. Chýba mi rodina, priatelia, Bratislava, Prievidza... Takže viem, že v septembri sa domov vrátim. (počujem buchot, ten veľký kameň, čo práve padol mamine zo srdca, keď toto číta J). Ale myšlienku vrátiť sa sem som ešte nezvrhla. Uvidím, kam ma ešte „vietor zaveje“. Nechávam si zatiaľ všetky dvere otvorené.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd zverejnil, prečo sa v kauze Infra Services postavil Kmotríkovcom

Vyšetrovanie, kto naozaj profituje z podnikania vodárenskej firmy Infra Services, pokračuje.

Komentár Petra Schutza

Presne toto sa zvykne nazývať mafianizácia štátu

Na Kočnerovi je príznačné práve presvedčenie, že spravodlivých niet.


Už ste čítali?